Internet - Ogólnoświatowa Sieć Komputerowa

     Dzięki swojemu zasięgowi, w dzisiejszych czasach coraz bardziej wkrada się w nasze życie. Dzisiaj już prawie każdy na swojej wizytówce podaje adres e-mail. Serwis WWW podnosi prestiż firmy, umożliwia jej klientom zapoznawanie się z ofertą 24 godziny na dobę.

     W Internecie możemy znaleźć informacje praktycznie na każdy temat. Wpisujemy poszukiwane słowa w wyszukiwarce i w wyniku otrzymujemy nawet do kilkuset tysięcy stron poruszających interesujący nas temat. Internet to nie tylko suche informacje, ale także multimedia. W najróżniejszych miejscach 'sieci' znajdują się miliony plików multimedialnych do ściągnięcia. Muzyka, filmy video, zdjęcia, wszystko jest w naszym zasięgu. Internet to także wygoda. Za jego pomocą możemy zrobić wiele rzeczy nie wychodząc z domu. Istnieją sklepy on-line, banki. Także instytucje państwowe posiadają własne serwisy internetowe.

     Ogólnoświatowa sieć pozwala na nieograniczony kontakt z ludźmi z całego świata. Takie usługi jak IRC, ICQ, gadu-gadu, chat czy rozmowy głosowe ułatwiają kontakty. Powstają liczne strony WWW, skupiające wokół siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, słuchających określonej muzyki, lubiących np. dobre kino itd. Surfując po internecie nie można się nudzić! Jest to obecnie najnowocześniejsze, największe i najszybciej rozwijające się medium informacyjne.

Przyłącz się, zostań Internautą.

2019-11-30 04:23
 
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1994 - 2019 EURON Sp. z o.o.