Poczta elektroniczna – e-mail

Konto e-mail
 
     Poczta elektroniczna (ang. "e-mail") od początku istnienia Internetu należy do najpopularniejszych usług sieciowych. Jest to doskonały środek wymiany informacji, który pozwala na prawie natychmiastową komunikację bez względu na odległość. Wiele firm wykorzystuje e-mail do wysyłania ofert, cenników, przyjmowania i składania zamówień, a także do przesyłania danych (pliki graficzne, dźwiękowe, dokumenty tekstowe itp.). Wraz z tą usługą otrzymują Państwo unikalny adres poczty elektronicznej, dający możliwość otrzymywania oraz wysyłania korespondencji w każdym miejscu na świecie.

Na usługę poczty elektronicznej składają się:

  • adres e-mail o postaci: [email protected]  (lub inne rozszerzenie)
  • przestrzeń dyskowa zgodna z zamówioną przez klienta
  • ewentualne aliasy pocztowe

     Nazwa użytkownika nie może przekraczać długości 16 znaków. Może ona zawierać małe litery oraz cyfry. Ograniczeń takich pozbawione są aliasy pocztowe, które opisano niżej.

Cechy naszego systemu pocztowego:

  • niezawodność (codzienny backup i archiwizacja logów)
  • bezpieczeństwo (skaner antywirusowy poczty, szyfrowanie ssl)
  • szybkość (bardzo szybkie łącze BGP do Internetu)
  • funkcjonalność (filtry antyspamowe, zmiana hasła swojej skrzynki pocztowej poprzez stronę www)


Aliasy pocztowe
 
Alias pocztowy to opcjonalna nazwa konta pocztowego, pozbawiona ograniczeń nazwy użytkownika. Może ona mieć zatem dowolną długość. Można też w nazwie tej wykorzystywać znaki specjalne. Z pomocą aliasu można utworzyć łatwy do zapamiętania adres e-mail, który może się składać np. z pełnego imienia i nazwiska, nazwy firmy etc.

Przykłady:

     Alias nie pełni roli oddzielnego konta - listy na niego zaadresowane zostają przekierowane na właściwe konto. Aliasy można wykorzystać do zarządzania przychodzącymi wiadomościami. Wiele klientów poczty (tj. programów do jej odbierania i wysyłania) pozwala na ustalanie tzw. reguł wiadomości. Za ich pomocą można np. "nakazać" programowi automatyczne rozmieszczanie nadchodzącej korespondencji w różnych katalogach w zależności od tego, czy były zaadresowane na któryś z aliasów czy też na właściwą nazwę konta.


Poczta przez www

     Klient poczty dostępny z naszej strony WWW pozwala na zarządzanie naszą korespondencją w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do standardowego programu pocztowego lub też nie ma czasu na jego odpowiednią konfigurację. Klient ten posiada pełną funkcjonalność normalnego programu pocztowego. Dzięki wykorzystaniu w nim protokołu IMAP, można przeglądać nagłówki przychodzących wiadomości oraz nimi zarządzać (kasować, przemieszczać etc.) bez potrzeby ściągania całej ich zawartości, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze - szczególnie w przypadku połączeń modemowych.

2006-03-19 17:59
 
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1994 - 2019 EURON Sp. z o.o.